V-laser to obecnie najnowocześniejszy i
najskuteczniejszy laser w swojej klasie.
Urządzenie to służy do usuwania bardzo zróżnicowanych
problemów naczyniowych.

Wszechstronność zastosowań i moc V-lasera pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowej, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery naczyniowe - widocznych naczynek na twarzy, szczególnie na skrzydełkach nosa, teleangiektazji, unaczynionych blizn, wrodzonych malformacji naczyniowych, poszerzonych naczyń na kończynach dolnych i rumienia na twarzy, który u osób młodych jest wyrazem żywej gry naczynioruchowej, a u osób starszych może poprzedzać lub towarzyszyć trądzikowi różowatemu.

O wyjątkowości urządzenia decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań, zaś efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.


Usuwanie naczyniaków

V-laser doskonale radzi sobie z usuwaniem naczyniaków. Naczyniaki to nowotwory łagodne, które mają swoje źródło w układzie naczyń krwionośnych. Naczyniak występujący na skórze to rodzaj znamienia lub guzka, który najczęściej przyjmuje kolor sinoczerwony lub purpurowy. Można je leczyć farmakologicznie, operacyjnie lub laserowo.
Jedną z najskuteczniejszych metod jest leczenie V-laserem. Zabieg jest skuteczny, nieinwazyjny i nie pozostawia blizn.


Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu laserowego usuwania naczynek dochodzi do reakcji fototermolizy. Krew obecna w naczyniach wybiórczo wychwytuje promieniowanie lasera w większym stopniu niż otaczające tkanki. Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka i jego nieodwracalnego zniszczenia i wchłonięcia. Naczynia zwykle ulegają pełnemu wchłonięciu po okresie 8 – 12 tygodni. W przypadku naczynek żylnych na twarzy zwykle około 2 tygodni. Po tym okresie większość naczynek całkowicie zaniknie, a pozostałe staną się jaśniejsze. Niektóre naczynia mogą wymagać powtórnego zabiegu.